Prelegenci

Paweł Bartusch
Dyrektor Działu Planowania i Rozwoju
Bank BPH

Odpowiada za strategię i architekturę w obszarze infrastruktury i operacji IT w Banku BPH. Entuzjasta podejścia DevOps – od 2012 roku członek globalnego zespołu pracującego nad transformacją IT GE Capital w kierunku rozwiązań opartych o cloud computing, automatyzację, continuous delivery. W 2013 roku zainicjował ewolucję DevOps w IT Banku BPH.

Artur Białous
Kierownik Programu "Optymalizacja Rozwiązań IT"
Orange

Doświadczony kierownik programów i projektów. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą w branżach Telco, FMCG, reklamie. Obecnie jeden z prekursorów i liderów wdrożenia metodyk zwinnych w Orange Polska, zaangażowany w transformację pionu aplikacji IT do BiModal IT.

Piotr Chrząszcz
Senior Associate
Valeocon Management Consulting

Piotr Chrząszcz jest absolwentem studiów Executive MBA na University of Quebec, Montreal, ukończył także Kolegium Nauczycielskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz warszawską AWF. Piotr Chrząszcz ma 19 letnie doświadczenie w zarządzaniu i projektach w obsłudze klienta, crm, marketingu, sprzedaży, logistyce – przede wszystkim na rynku telekomunikacyjnym, ale także farmacji i ubezpieczeń.

dr Robert Fedorowicz
Szef Zespołu Architektury IT
TVN S.A.

Absolwent fizyki technicznej (Wojskowa Akademia Techniczna 1994), uzyskał tytuł doktora w zakresie mechaniki (2001). Absolwent Informatyki Gospodarczej (SGH 2004). Od ponad 20 lat związany z IT. Obecnie kieruje zespołem kierowników projektów i architektów zorganizowanych w Zespół Architektury IT w TVN S.A.

Tomasz Garbowski
CIO
Grupa LuxMed

Posiada 18+ lat doświadczenia na stanowiskach menadżerskich w obszarze IT. Specjalizuje się w zarządzaniu, transformacji i optymalizacji IT oraz nadzorowaniu dostarczania rozwiązań IT klasy korporacyjnej. Od wielu lat jest liderem dużych działów i zespołów IT (z ponad 200 pracownikami i rocznymi budżetami inwestycyjnymi przekraczającymi 100 mln USD).

Jerzy Gulczyński
Członek Zarządu
DreamLab

Inżynier ;), zwolennik metodyk zwinnych, podejścia DevOps, kultury organizacji opartej na zaufaniu oraz motywacji budowanej wg. idei Drive. Od 2007 r. pracuje w DreamLab, początkowo jako Dyrektor ds. Architektury Systemów, Dyrektor Produkcji IT, od 2012 jako Dyrektor IT Platforms Development & Operations, od 2014 jako członek zarządu DreamLab.

Krzysztof Gwardys
Prezes
Promity

Kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach architektury korporacyjnej, zmiany organizacyjnej, zarządzania portfelem projektów i rozwoju oprogramowania w wielu dużych organizacjach z sektora finansowego, telekomunikacyjnego, energetycznego i publicznego.

Witold Hendrysiak
Menedżer ds. Portfela Projektów
Raiffeisen Bank Polska

Ma 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania projektami i portfelem projektów. W Raiffeisen Bank Polska S.A. odpowiada za proces zarządzania portfelem projektów. Członek Ethics Appeal Committee w Project Management Institute. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Project Management Institute Poland Chapter.

Jarek Hermann
Członek Zarządu AXA Polska ds. Operacji i IT
AXA Polska

Pracuje z ludźmi i dla ludzi. Klient / innowacja / prostota / empatia są w centrum zainteresowania zespołów, z którymi ma przyjemność pracować. Doświadczenie w sektorze finansowym zdobywał pracując przez ostatnie 20 lat w First Data, Accenture, Pioneer FS a także poza branżą finansową w PepsiCo.

Krzysztof Jarosz
CIO in Transition
PLL LOT

Menadżerem z ponad 15-letnim doświadczeniem w strategicznym zarządzaniu IT w przedsiębiorstwie. Jest odpowiedzialny za opracowywanie i wdrożenie strategii IT w organizacjach. Zdobywca tytułu Diament CIO „Strażnik transformacji”.

Arkadiusz Kil
Agile Manager, Wydział Rozwoju Aplikacji
ING Bank

Absolwent informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Doświadczenie zawodowe zbierał w małych firmach informatycznych jak również w międzynarodowych Software House’ach. W 2008 roku podjął pracę w ING Banku Śląskim. Od trzech lat na stanowisku Manager’a Wydziału Rozwoju Aplikacji, gdzie kieruje pracą zespołów odpowiedzialnych za rozwój i utrzymanie aplikacji bankowych.

Joanna Koba
Kierownik Zespołu Architektury
PKO Bank Polski

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe związane z budowaniem rozwiązań IT zarówno od strony dostawcy jak i odbiorcy. Zorientowana na poszukiwanie rozwiązań architektonicznych wspierających nie tylko realizację bieżących celów biznesowych ale zapewniających uzyskanie solidnej podstawy dla przyszłych rozwiązań.

Seweryn Papierz
IT/Agile Coach, Wydział Koordynacji Projektów
ING Bank

Doświadczenie zawodowe zbierał na uczelniach jak również w międzynarodowych korporacjach. W 2008 roku podjął pracę w ING Banku Śląskim. Obecnie pracuje jako IT/Agile Coach - Koordynator IT w Departamencie Architektury oraz opiekun zwinnych metod pracy AGILE w IT w Banku Śląskim. Promuje zwinne podejście do realizowanych zadań, projektów oraz wspiera kolegów z biznesu, dostawców oraz managerów i pracowników Pionu IT.

Dawid Pawłowski
Senior IT Business Partner
Avon Cosmetics Polska

W jednym zdaniu można określić "Ready to Lead, Ready to Follow, Never Quit" w myśl filozofii Navy Seals. Rusza pierwszy w nieznane i szuka sposobności, aby pozostawać poza własną strefą komfortu. Pasjonat innowacyjnych rozwiązań informatycznych (Mobile Only, eCommerce, social BI, cloud CRM) i technologii mających bezpośredni wpływ na biznes oraz wyniki organizacji.

Michał Rączka
Wice Dyrektor ds. Strategii IT i Zarządzania Projektami
mBank S.A.

Ekspert zarządzania projektami. Asesor konkursu na najlepszy projekt roku w ramach Project Management Institute oraz International Project Management Association. Członek Zarządu PMI Poland Chapter. Wykładowca na WSB w Poznaniu.

Leszek Sadowski
Dyrektor Biura Wsparcia Realizacji Inicjatyw Informatycznych
PKO Bank Polski

W Banku PKO BP odpowiedzialny za definiowanie, monitorowanie i optymalizację procesów funkcjonujących w obszarze rozwoju aplikacji, zarządzanie portfelem projektów oraz zarządzanie architekturą funkcjonalną Systemu Informatycznego Banku.

prof. SGH, dr hab. Andrzej Sobczak
Kierownik Zakładu Zarządzania IT
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Od kilku lat swoje zainteresowania naukowe i eksperckie koncentruje wokół problematyki architektury korporacyjnej oraz strategicznego zarządzania IT. Obecnie skupia się na zastosowaniu tych koncepcji do: zarządzania dużymi programami transformacyjnymi, koordynacji realizacji portfeli projektów oraz wdrażania mechanizmów Data Governance.

Janusz Stankiewicz
Zastępca CIO
Credit Agricole Bank Polska

Od początku swojej kariery zawodowej związany z informatyką. Zdobywca nagród, m.in. tytuł Lidera Informatyki 2007 w sektorze finansowym w konkursie Computerworld, tytuł Lidera Wsparcia 2007. Jego recepta na sukces jest krótka, choć niełatwa do zastosowania: "odpowiedni dobór menedżerów, budowanie zaufania między ludźmi, konsekwentne likwidowanie barier w komunikacji".

Marcin Stańczyk
Główny Architekt
Poczta Polska

Z wykształcania informatyk absolwent między innymi Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University na kierunku MBA IT. Z Pocztą Polska związany od ponad 10 lat, raz po stronie biznesu, raz po IT. Od stycznia 2014 r. Główny Architekt Poczty Polskiej.

Grzegorz Stępniak
Dyrektor Pionu Informatyki i Telekomunikacji
Poczta Polska

Specjalizuje się w realizacji projektów informatycznych, opracowywaniu strategii informatycznych przedsiębiorstw oraz modelach zarządzania służbami informatycznymi w przedsiębiorstwach. Posiada certyfikat Experta ITIL ver 3 oraz ITIL Service Manager ver 2. Certyfikowany manager ISO/IEC 20000.

Jakub Szczepanik
Zastępca Dyrektora Departamentu Doskonalenia Procesów IT
mBank

Zatrudniony w mBanku, gdzie wspiera kompetencje agile zespołów projektowych. Wcześniej twórca Centrum Agile w Grupie Allegro, którego celem było wprowadzenie i rozwój Scruma. Z sukcesami wspiera transformację na Scruma w zespołach rozwijających Allegro.pl, Agito.pl i PayU.pl.

Łukasz Węgrzyn
Senior Associate
Maruta Wachta sp.j.

Prawnik, specjalista z zakresu prawa ​nowych technologii oraz własności intelektualnej. Wcześniej pracował między innymi jako prawnik wewnętrzny dla Agora S.A.. MTv Networks oraz członek zespołu TMT (Technology - Media - Telecommunications) międzynarodowej kancelarii prawnej „Bird & Bird”.

Ewa Zaleska
Menedżer ds. zarządzania Architekturą Biznesową
Bank Zachodni WBK

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz studiów MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu działem IT i wdrożeniami dużych rozwiązań informatycznych przede wszystkim w branży finansowej. Od kilku lat Manager ds. Architektury Biznesowej w BZWBK S.A. Certyfikaty z zakresu TOGAF 8 i PRINCE2.